Home page

About me

Grażyna Kruk urodziła się 30 września 1953 w Poddębicach w województwie łódzkim.

Grażyna Kruk to właścicielka  samodzielnie przez siebie zaprojektowanego, trzygwiazdkowego Hotelu KRUK  nad Zalewem Sulejowskim w województwie łódzkim. Wywodzi się z rodziny, której członkowie byli uzdolnieni  plastycznie oraz muzycznie. 

Twórczość Grażyny Kruk jest niezwykle zróżnicowana i ciekawa. Maluje na płótnie farbami olejnymi oraz na szkle. Jej prace cechuje bogactwo kolorów, niezwykła wizja oraz ekspresja, nierzadko kontrowersyjna. Zajmuje się również rzeźbiarstwem w gipsie, drewnie oraz granicie. Z powodzeniem projektuje również wnętrza, planuje przestrzenie, maluje witraże oraz wykonuje ręcznie elementy dekoracyjne pomieszczeń.

Z biegiem lat Hotel Kruk stał się galerią jej malarstwa i rzeźby. Swoimi obrazami często o trudnych, kontrowersyjnych tematach zachęca do dyskusji. Wystawiała swoje prace w muzeach w Polsce jak i zagranicą.


Większość jej twórczości zobaczyć można w Hotelu&Restauracji KRUK***, gdzie mieści się atelier  tej artystki. Wszystkich chętnych do obejrzenia jej prac serdecznie zapraszamy.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close