Strona główna

Grażyna Kruk urodziła się 30 września 1953 w Poddębicach w województwie łódzkim.

Grażyna Kruk to właścicielka  samodzielnie przez siebie zaprojektowanego, trzygwiazdkowego Hotelu KRUK  nad Zalewem Sulejowskim w województwie łódzkim. Wywodzi się z rodziny, której członkowie byli uzdolnieni  plastycznie oraz muzycznie. 

Twórczość Grażyny Kruk jest niezwykle zróżnicowana i ciekawa. Maluje na płótnie farbami olejnymi oraz na szkle. Jej prace cechuje bogactwo kolorów, niezwykła wizja oraz ekspresja, nierzadko kontrowersyjna. Zajmuje się również rzeźbiarstwem w gipsie, drewnie oraz granicie. Z powodzeniem projektuje również wnętrza, planuje przestrzenie, maluje witraże oraz wykonuje ręcznie elementy dekoracyjne pomieszczeń.

Z biegiem lat Hotel Kruk stał się galerią jej malarstwa i rzeźby. Swoimi obrazami często o trudnych, kontrowersyjnych tematach zachęca do dyskusji. Wystawiała swoje prace w muzeach w Polsce jak i zagranicą.


Większość jej twórczości zobaczyć można w Hotelu&Restauracji KRUK***, gdzie mieści się atelier  tej artystki. Wszystkich chętnych do obejrzenia jej prac serdecznie zapraszamy.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij