Strona główna

Spała i okolice - Atrakcje

Spała i okolice - Atrakcje

Popularność Spały jako ośrodka wypoczynkowego sięga XVII wieku, kiedy to zalesione tereny u granic dawnej Puszczy Pilickiej odwiedzali podczas polowań polscy królowie. Urokowi Spały nie oparł się nawet sam Ignacy Mościcki,który uczynił z tej miejscowości swą letnią rezydencję.

Dziś to magiczne miejsce jest chętnie odwiedzane zwłaszcza przez mieszkańców Łodzi i Warszawy, którzy, chcąc uciec od zgiełku miasta, wypoczywają wśród spalskich lasów i korzystają z wielu dostępnych tu atrakcji.

Jedną z największych atrakcji Spały jest niewątpliwie wysoka na 36 metrów wieża ciśnień, a także zabytkowy kościółek, który powstał na polecenie prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

Spacery po Spale pozwolą odkryć także wiele innych urokliwych zakątków na terenie miejscowości oraz w jej okolicach.
Na turystów, którzy lubią podziwiać dawną architekturę czekają pięknie zdobione wille i pałacyki, a entuzjaści odpoczywania na łonie natury z pewnością docenią zapierające dech w piersiach malownicze widoki, które rozciągają się na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki wytyczeniu szlaków, park można zwiedzać pieszo lub urządzić wycieczkę rowerową.

Pobyt w Spale dostarczy także wrażeń miłośnikom historii, którzy mogą się wybrać do Konewki, aby zwiedzić tamtejsze bunkry i posłuchać opowieści o podziemnych skarbach.

Poszukiwacze wrażeń mogą też spróbować swoich sił w pobliskim Parku Linowym, a także przetestować swoje umiejętności na polu do paintballa. Na fanów sportu czekają także baseny i boiska dostępne na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

Hotel Spała

Kilka kilometrów od Spały, tuż nad brzegiem Jeziora Sulejowskiego, w naturalnym otoczeniu przyrody Sulejowskiego Parku Krajobrazowego znajduje się Hotel Kruk. Hotel dysponuje 70 miejscami noclegowymi w pokojach jedno i dwuosobowych oraz pokojach typu studio. 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij