Strona główna

Zalew Sulejowski

Zalew Sulejowski to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w województwie łódzkim, które od lat przyciąga wszystkich miłośników wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. W otoczeniu pięknej przyrody można podziwiać pływające po jeziorze łabędzie i kaczki, spacerować, łowić ryby i wypoczywać na piaszczystych plażach wokół jeziora, kąpiąc się i opalając.

Przy odrobinie szczęścia można także podejrzeć kormorany, które właśnie nad Zalewem Sulejowskim mają swój przystanek.

Atrakcje Zalew Sulejowski

Zalew Sulejowski to przede wszystkim idealne miejsce zwłaszcza dla wszystkich miłośników żeglarstwa. Znajdują się tu liczne porty żeglarskie, w których zacumujemy podczas rejsu jachtem, aby się posilić bądź zatrzymać na nocleg.
Na fanów sportów wodnych czekają wypożyczalnie żaglówek, łódek, rowerów wodnych, a także sprzętu do windsurfingu. Przede wszystkim jednak, warto skorzystać z wypożyczalni kajaków i wybrać się na spływ jedną z najbardziej urokliwych tras kajakowych w Polsce.
To właśnie na tamie Zalewu Sulejowskiego rozpoczyna się licząca ponad 130 km trasa spływu kajakowego, która dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń zarówno miłośnikom spokojnego dryfowania, jak i wielbicielom bardziej ekstremalnych wrażeń.

Noclegi Zalew Sulejowski 

Wokół Zalewu Sulejowskiego stworzona została profesjonalna baza noclegowa, dzięki czemu każdy poszukiwacz przygód może tu liczyć na doskonały odpoczynek, a także na doskonałe jedzenie serwowane w przytulnych barach i restauracjach.

Świeże powietrze, cisza i spokój sprawiają, że Zalew Sulejowski to miejsce idealne na weekendowy wyjazd. Osoby planujące dłuższy pobyt mogą liczyć na wiele atrakcji zarówno nad samym Zalewem Sulejowskim, jak i w okolicach. Z pewnością o nudzie nie może tu być mowy, niezależnie od pogody i pory roku. Na liście miejsc wartych odwiedzenia podczas pobytu nad Zalewem Sulejowskim znajduje się między innymi rezerwat przyrody Niebieskie Źródła, Ośrodek Hodowli Żubrów, Stadnina koni w Bogusławicach czy Muzeum Powozów.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij